Air Saw Blade, 1/2" Width, 4" Length, 24TPI
(Pack of
5)
SKU:1328937 Item#: 1328937
CAUTION: Any cutting tool may break or shatter under improper use. Government regulations require use of safety glasses and other appropriate safety equipment at all times in the vicinity of use.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Cryoslash 3-5/8" x 1/2" x 0.025" Air Saw Blade 18 TPI
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Saw Blade 4" 18TPI
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Saw Blade 4" 18TPI
$0.00
Couldn't load pickup availability
Reinforced Mini Cut-Off Wheel 3"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Stemmed Knot-Type Wire Wheel 3"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Eraser Disc Natural Tan 4 x 1"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Reciprocating Saw Blade Kit 10Pcs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bimetal Reciprocating Blade 6"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bimetal Reciprocating Blade 12"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Interchangeable Hex Bit Set 20Pc Torx
$0.00
Couldn't load pickup availability
Spot Weld Remover Drill Bit
$0.00
Couldn't load pickup availability
57Pc Torsion Impact Bit Master Set
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
CAUTION: Any cutting tool may break or shatter under improper use. Government regulations require use of safety glasses and other appropriate safety equipment at all times in the vicinity of use.Technical Specifications
| Item#: | 1328937 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | 20427424T |
| Length | 4 " |
| Width | 1/2 " |
| Teeth per Inch | 24 |
| Applications | For pneumatic machine cutting applications in automotive repair & sheet metal |
| UNSPSC #: | 27112802 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.0055 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
