Danger "High Voltage With Electric Picto", "Do Not Remove This Tag", Back #2, Tagboard, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole, Nylon Ties Included
(Pack of
25)
SKU:1676423 Item#: 1676423
Danger "High Voltage With Electric Picto", "Do Not Remove This Tag", Back #2, Tagboard, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole, Nylon Ties Included
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Premium Polypropylene Packaging Tape 2" x 55 Yards
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 5/8" x 50'
Couldn't load pickup availability
Protective Seat Cover 32 x 14 x 38"
Couldn't load pickup availability
Wear Eye Protection Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Enter When Lights Are Flashing Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
No Riders Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Sqweeze® Hydration Freeze Pops
Couldn't load pickup availability
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 5/32 x 1/4" x 30'
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Danger "High Voltage With Electric Picto", "Do Not Remove This Tag", Back #2, Tagboard, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole, Nylon Ties IncludedTechnical Specifications
| Item#: | 1676423 |
|---|---|
| Type | Accident Prevention Tags |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 6x3 " |
| Language | English |
| Material | Tagboard |
| Legend | Do Not Remove This Tag |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | High Voltage |
| Height | 6 " |
| Style | Hang Tag |
| Width | 3 " |
| Mounting Configurations | 1 Hole |
| Description | Accident Prevention Tag |
| Quantity Per Package | 25 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov