Danger Speed Limit 5 Miles Per Hour Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 10x14"
(Pack of
1)
SKU:1664009 Item#: 1664009
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1664009 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Speed Limit 5 Miles Per Hour |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Speed Limit 5 Miles Per Hour |
| Height | 10 " |
| Style | Labels |
| Width | 14 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov