Exit Label, Adhesive Vinyl, Green/White, 7x10"
(Pack of
1)
SKU:1667302 Item#: 1667302
Exit Label, Adhesive Vinyl, Green/White, 7x10"
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Exit Label, Adhesive Vinyl, Green/White, 7x10"Technical Specifications
| Item#: | 1667302 |
|---|---|
| Type | Exit |
| Color | Green/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Exit |
| Sign Header | EXIT |
| Front Legend | Exit |
| Height | 7 " |
| Style | Labels |
| Width | 10 " |
| Description | Directional Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov