Air Conditioning Block Slim Line Sealing Washer for GM, 8.1mm ID, 16.1mm OD, 1.3mm Thickness
(Pack of
2)
SKU:KT14463 Item#: KT14463
Air Conditioning Block Slim Line Sealing Washer for GM, 8.1mm ID, 16.1mm OD, 1.3mm Thickness
Read MoreFrequently Bought Together
Vacuum Hose Connector Straight 1/8 x 1/8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Hose Connector Straight 1/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Vacuum Hose Connector Straight 3/16 x 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Miniature Clamp SS 1/8 to 7/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Slotted Hex Head Hose Clamp 1-9/16 to 2-1/2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Slotted Hex Head Hose Clamp 1-5/16 to 2-1/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Quick Disconnect Plug Steel 1/4" x 1/4-18
$0.00
Couldn't load pickup availability
Quick Disconnect Coupler Steel 1/4" x 1/4-18
$0.00
Couldn't load pickup availability
Miniature Clamp SS 1/8 to 7/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Grinding Disc 5"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Grinding Disc 5"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Linked PSA Sandpaper Disc 6"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Air Conditioning Block Slim Line Sealing Washer for GM, 8.1mm ID, 16.1mm OD, 1.3mm ThicknessTechnical Specifications
| Item#: | KT14463 |
|---|---|
| Category / Performance | Air Conditioning |
| Group | Sealing Washers |
| Configuration | GM Block Fitting Sealing Washers - Slim Line |
| Size | 1.3X16.1X8.1 |
| I.D. | 8.1 mm |
| O.D. | 16.1 mm |
| Thickness | 1.3 mm |
| UNSPSC #: | 25172405 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.01 lb |
