Bumper and Grille Retainer for Hyundai, Stainless Steel, 30mm Length, 13mm Width
(Pack of
25)
SKU:KT13583 Item#: KT13583
Hyundai Accent, Santa Fe and Sonata 1995+
Hyundai OEM No. 86593-24000
13mm Width
30mm Length
Stainless Steel
Frequently Bought Together
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Door Weatherstrip Retainer Nylon 5 x 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Rocker Wheel Retainer Nylon 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon White
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Accent, Santa Fe and Sonata 1995+ Hyundai OEM No. 86593-24000
13mm Width
30mm Length
Stainless Steel
Technical Specifications
| Item#: | KT13583 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | Bumper |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 30 mm |
| Width | 13 mm |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer J : Row 3 : Column 2 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.08 lb |
