Bumper Cover Hex Head Tapping Screw with SEMS Washer, M6-1.81x15mm, 10mm Hex, 18mm Washer Dia., #3 Phillips Drive, Zinc Finish
(Pack of
25)
SKU:1635993 Item#: 1635993
Nissan 350Z 2003-2009, 370Z 2009+, Altima, Versa 2007+, Armada 2017+, Frontier 2000, GT‐R 2009-2015, Juke 2011-2017, Kicks 2008+, Leaf 2011+, Maxima 2000+, Murano 2014+, NV1500, NV2500 2012-2013, NV3500 2012-2015, Pathfinder, Sentra 2013+, Quest 2005-2017, Rouge 2008-2020, Titan 2004+, XTrail 2021+
Nissan OEM No. 01466-00261
M6-1.81 x 15mm
10mm Hex
18mm Washer Dia.
#3 Phillips Drive
Zinc Finish
Frequently Bought Together
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper/Radiator Support Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Well Attaching Clip Plastic Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Weatherstrip Retainer Nylon 7 x 16mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Nissan 350Z 2003-2009, 370Z 2009+, Altima, Versa 2007+, Armada 2017+, Frontier 2000, GT‐R 2009-2015, Juke 2011-2017, Kicks 2008+, Leaf 2011+, Maxima 2000+, Murano 2014+, NV1500, NV2500 2012-2013, NV3500 2012-2015, Pathfinder, Sentra 2013+, Quest 2005-2017, Rouge 2008-2020, Titan 2004+, XTrail 2021+ Nissan OEM No. 01466-00261
M6-1.81 x 15mm
10mm Hex
18mm Washer Dia.
#3 Phillips Drive
Zinc Finish
Technical Specifications
| Item#: | 1635993 |
|---|---|
| Make | Nissan |
| OEM Number | 01466-00261 |
| Type | Screw |
| Washer Diameter | 18 mm |
| Material | Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Zinc |
| Drive Type | #3 Phillips |
| Hex Size | 10 mm |
| UNSPSC #: | 25172600 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.37 lb |
