Bumper Drive Rivet for Chrysler, Black, Plastic, Fits 8mm Hole, 18mm Flange Diameter, 2.5-7mm Panel Range, 10mm Stem Length
(Pack of
25)
SKU:1231557 Item#: 1231557
Chrysler 300 2011+
Chrysler OEM No. 6509960AA
18mm Flange Dia.
10mm Stem Length
2.5mm 7.0mm Panel Range
Fits into M8 Hole
Black Plastic
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 6-111
Frequently Bought Together
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
Couldn't load pickup availability
Floor Pillar and Quarter Panel Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Product Description
Chrysler 300 2011+ Chrysler OEM No. 6509960AA
18mm Flange Dia.
10mm Stem Length
2.5mm 7.0mm Panel Range
Fits into M8 Hole
Black Plastic
Technical Specifications
| Item#: | 1231557 |
|---|---|
| Type | Rivet |
| Stem Length | 10 mm |
| Fits Hole Size | 8 mm |
| Flange Diameter | 18 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Panel Range | 2.5 - 7.0 mm |
| Kent Complete 2 Location | Drawer D : Row 3 : Column 1 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.08 lb |
