Cowl Grille Drive Rivet for Honda Accord 1990+, Plastic, Black, Fits 8mm Hole, 14mm Stem Length, 20mm Head
(Pack of
25)
SKU:P20488 Item#: P20488
Honda Accord 1990+
Nissan Trucks 1987+
OEM Nos.: Honda 91545-SE0-0030-WI, Nissan 63848-01G00
8mm Hole, 20mm Washer Head, 14mm Length
Frequently Bought Together
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Honda Accord 1990+ Nissan Trucks 1987+
OEM Nos.: Honda 91545-SE0-0030-WI, Nissan 63848-01G00
8mm Hole, 20mm Washer Head, 14mm Length
Technical Specifications
| Item#: | P20488 |
|---|---|
| Type | Push Type Retainer |
| Head Diameter | 20 mm |
| Stem Length | 14 mm |
| Fits Hole Size | 8 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Description | Drive-Type Cowl Grille Rivet |
| Kent Complete 2 Location | Drawer C : Row 4 : Column 3 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.08 lb |
