Cowl Panel Retainer for Nissan, Plastic, Black, Fits 6mm Hole, 16mm Stem Length, 14mm Head, 2.0-8.0mm Panel Range
(Pack of
25)
SKU:P28296 Item#: P28296
Nissan Products
OEM Nos.: GM 94051993, Nissan 66860-01W01
14mm Head Dia.
16mm Stem Length
Fits into M6 Hole
Black Plastic
Frequently Bought Together
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Pin Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Hex Head Tapping Screw with SEMS Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Well Opening Molding Clip Nylon Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Nissan Products OEM Nos.: GM 94051993, Nissan 66860-01W01
14mm Head Dia.
16mm Stem Length
Fits into M6 Hole
Black Plastic
Technical Specifications
| Item#: | P28296 |
|---|---|
| Type | Screw Type Retainer |
| Head Diameter | 14 mm |
| Stem Length | 16 mm |
| Fits Hole Size | 6 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Panel Range | 2.0 - 8.0 mm |
| Description | Cowl Panel Retainer |
| Kent Complete 2 Location | Drawer F : Row 3 : Column 2 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.06 lb |
