Door Panel Retainer for Hyundai, Nylon, Fits M9 Hole, 13mm Top Head, 11mm Stem Length, 16.5mm Overall Length
(Pack of
25)
SKU:1500729 Item#: 1500729
Hyundai SantaFe, Sonata 2013, Kia Forte, K900 2014
Hyundai OEM No. 82315-2W000
Overall Length 16.5mm
13mm Top Head Dia.
11mm Stem Length
2mm Trim Thickness
Fits into M9 Hole
Green Nylon
Frequently Bought Together
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rear Lamp Molding Retainer Nylon 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Door Panel Dash and Console Retainer Plastic
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wte Side Sill Moulding Clip w/ Sealer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai SantaFe, Sonata 2013, Kia Forte, K900 2014 Hyundai OEM No. 82315-2W000
Overall Length 16.5mm
13mm Top Head Dia.
11mm Stem Length
2mm Trim Thickness
Fits into M9 Hole
Green Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1500729 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | Door |
| Top Head Diameter | 13 mm |
| Stem Length | 11 mm |
| Overall Length | 16.5 mm |
| Fits Hole Size | M9 |
| Material | Nylon |
| Color | Green |
| Trim Thickness | 2 mm |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.05 lb |
