Pillar Molding Grommet with Sealer for Nissan, Nylon, Yellow, 15.4 x 19mm Head, 8.5 x 15mm Stem Size
(Pack of
15)
SKU:1371990 Item#: 1371990
Infiniti G37 and Q45; Nissan 370Z and Quest 2002+
Nissan OEM No. 76848-71S00
15.4mm x 19mm Head Size
15mm Stem Length
Yellow Nylon
Frequently Bought Together
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Infiniti G37 and Q45; Nissan 370Z and Quest 2002+ Nissan OEM No. 76848-71S00
15.4mm x 19mm Head Size
15mm Stem Length
Yellow Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1371990 |
|---|---|
| Type | Grommet |
| Head Size | 15.4 x 19 mm |
| Stem Length | 15 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Yellow |
| Description | Pillar Moulding Grommet with Sealer |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.06 lb |
