Pillar, Rocker Panel and Floor Retainer for Honda, Nylon, Black/White, 15mm Top, 16mm Mid and 18mm Bottom Head, 8 x 13mm Stem Size
(Pack of
10)
SKU:P85220 Item#: P85220
Honda Civic and Pilot 2004+
Honda OEM No. 91561-SJD-003
15mm Top Head Dia.
16mm Middle Head Dia.
18mm Bottom Head Dia.
8mm Stem Dia.
13mm Stem Length
Black and White Nylon
Frequently Bought Together
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Lower Door Garnish Molding Clip with Sealer Nylon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Weatherstrip Retainer Nylon 5 x 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Exterior Door Molding Retainer Plastic 12 x 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Honda Civic and Pilot 2004+ Honda OEM No. 91561-SJD-003
15mm Top Head Dia.
16mm Middle Head Dia.
18mm Bottom Head Dia.
8mm Stem Dia.
13mm Stem Length
Black and White Nylon
Technical Specifications
| Item#: | P85220 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | General |
| Top Head Diameter | 15 mm |
| Middle Head Diameter | 16 mm |
| Bottom Head Diameter | 18 mm |
| Stem Length | 13 mm |
| Stem Diameter | 8 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Black and White |
| Kent Complete 2 Location | Drawer K : Row 4 : Column 4 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.09 lb |
