Push-Type Retainer for Mitsubishi Endeavor/Galant/Lancer/Mirage/Montero, Nylon, Black, Fits 6mm Hole, 15mm Head, 11mm Stem Length
(Pack of
10)
SKU:1372010 Item#: 1372010
Mitsubishi Endeavor, Galant, Lancer, Mirage, Montero and Outlander
Mitsubishi OEM No. MR288150
Subaru OEM No. 909130013
15mm Head Dia.
11mm Stem Length
Fits into 6mm Hole
Black Nylon
Frequently Bought Together
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Panel Retainer 13mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Hex Head SEMS Tapping Screw 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nut Nylon M3.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Mitsubishi Endeavor, Galant, Lancer, Mirage, Montero and Outlander Mitsubishi OEM No. MR288150
Subaru OEM No. 909130013
15mm Head Dia.
11mm Stem Length
Fits into 6mm Hole
Black Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1372010 |
|---|---|
| Type | Push-Type Retainer |
| Head Diameter | 15 mm |
| Stem Length | 11 mm |
| Fits Hole Size | 6 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Description | Push-Type Retainer |
| Kent Complete 2 Location | Drawer C : Row 3 : Column 2 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.05 lb |
