Rocker Moulding Clip with Sealer for Hyundai, Nylon, White, 11 x 15.5mm Top and 16mm Bottom Head, 12mm Stem Length
(Pack of
10)
SKU:P85318 Item#: P85318
Hyundai Genesis and Sonata 2009+
Hyundai OEM No.: 87702-H1000
11mm x 15.5mm Top Head Size
16mm Bottom Head Dia.
12mm Stem Length
White Nylon
Frequently Bought Together
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hood Insulation Retainer Plastic 26mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover U-Nut M6-1.0
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hood Mounting Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Genesis and Sonata 2009+ Hyundai OEM No.: 87702-H1000
11mm x 15.5mm Top Head Size
16mm Bottom Head Dia.
12mm Stem Length
White Nylon
Technical Specifications
| Item#: | P85318 |
|---|---|
| Type | Clip |
| Style | Rocker |
| Bottom Head Diameter | 16 mm |
| Top Head Size | 11 x 15.5 mm |
| Stem Length | 12 mm |
| Material | Nylon |
| Color | White |
| Quantity Per Package | 10.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer I : Row 3 : Column 5 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.03 lb |
