Rocker Moulding Retainer with Sealer, 6x18mm Top Head Size, 18x32mm Bottom Head Size, 9x13.5mm Stem Size, 10mm Stem Length, 16mm Overall Length, White Nylon
(Pack of
15)
SKU:1637343 Item#: 1637343
Genesis GV70 2022, GV80 2021-2022
Hyundai Ioniq 2017-2022, Kona 2018-2022, Santa Fe 2019-2020, Palisade, Sonata 2020-On
Kia K5 2021+, Telluride 2020+
Hyundai OEM Nos. 87758-G2000, 87767-J9000
6mm x 18mm Top Head Size
18mm x 32mm Bottom Head Size
9mm x 13.5mm Stem Size
10mm Stem Length
16mm Overall Length
White Nylon
Frequently Bought Together
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Headliner Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Trim Retainer Nylon 25mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Genesis GV70 2022, GV80 2021-2022 Hyundai Ioniq 2017-2022, Kona 2018-2022, Santa Fe 2019-2020, Palisade, Sonata 2020-On
Kia K5 2021+, Telluride 2020+
Hyundai OEM Nos. 87758-G2000, 87767-J9000
6mm x 18mm Top Head Size
18mm x 32mm Bottom Head Size
9mm x 13.5mm Stem Size
10mm Stem Length
16mm Overall Length
White Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1637343 |
|---|---|
| Make | Hyundai/Kia/Genesis |
| OEM Number | 87758-G2000, 87767-J9000 |
| Type | Retainer |
| Style | Rocker |
| Applications 2 | Hyundai Ioniq 2017-2022, Kona 2018-2022, Santa Fe 2019-2020, Palisade, Sonata 2020-On |
| Top Head Size | 6 x 18 mm |
| Bottom Head Size | 18 x 32 mm |
| Stem Size | 9 x 13.5 mm |
| Stem Length | 10 mm |
| Overall Length | 16 mm |
| Material | Nylon |
| Color | White |
| UNSPSC #: | 31163209 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.13 lb |
