Rocker Panel and Fender Molding Clip with Sealer for Honda Acura, Nylon, White, 16 x 18mm Top and 18 x 20mm Bottom Head
(Pack of
25)
SKU:1224087 Item#: 1224087
Acura Legend, MDX, RL and ZDX, Honda Civic, CR-V and Odyssey 19912012
Honda OEM No. 91504-SP1-003
16mm x 18mm Top Head Size
18mm x 20mm Bottom Head Size
15mm Stem Length
Fits into 10mm Hole
White Nylon
Frequently Bought Together
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Windshield Push-Type Retainer Metal/Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Head Lamp Moulding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
General Purpose Nut Nylon #10
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Acura Legend, MDX, RL and ZDX, Honda Civic, CR-V and Odyssey 19912012 Honda OEM No. 91504-SP1-003
16mm x 18mm Top Head Size
18mm x 20mm Bottom Head Size
15mm Stem Length
Fits into 10mm Hole
White Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1224087 |
|---|---|
| Type | Clip |
| Style | Rocker |
| Top Head Size | 16 x 18 mm |
| Bottom Head Size | 18 x 20 mm |
| Stem Length | 15 mm |
| Fits Hole Size | 10 mm |
| Material | Nylon |
| Color | White |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.16 lb |
