15" Legs Steel Roller Rack Stand, 15" H x 20-1/2" W x 16-3/4" D, Blue
(Pack of
1)
SKU:A26BL Item#: A26BL
Stands are custom-made for A1R09BL two-drawer and A33BL four-drawer Heavy-Duty Roller Racks
Four protruding legs secure rack to stand
800lb load capacity
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Bin Stand Legs 8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
8" Legs Steel Blue Bin Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rack Stand With 8" Legs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Transfer Punch Index
$0.00
Couldn't load pickup availability
Pipe Tap Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Countersink Wood Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
36 Compartment Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wire Spool Brown Steel Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Stands are custom-made for A1R09BL two-drawer and A33BL four-drawer Heavy-Duty Roller Racks Four protruding legs secure rack to stand
800lb load capacity
Technical Specifications
| Item#: | A26BL |
|---|---|
| Style | Rack Stand |
| Material | Steel |
| Height | 15 " |
| Color | Blue |
| Size | 15" H x 20-1/2" W x 16-3/4" D |
| Type | Storage |
| Description | Stand with 15" Legs |
| Width | 20-1/2 " |
| Depth | 16-3/4 " |
| Use with Lawson No. | A33 |
| UNSPSC #: | 24102004 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 14.7 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov