4" Thick Insert Tire Repair Strings, For Radial
(Pack of
20)
SKU:DY90324471 Item#: DY90324471
For emergency tire repairs
Made in U.S.A.
Frequently Bought Together
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tire Repair Car/Light Truck Patch 1-3/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tire Repair Quill Style Medium Round Stem Patch
$0.00
Couldn't load pickup availability
Pistol Grip Tire Probe
$0.00
Couldn't load pickup availability
Posi-Grip Nozzle for 7/16" and 3/8" Plugs
$0.00
Couldn't load pickup availability
2-1/4" Round Heavy-Duty Tire & Tube Patches
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tire Repair Car/Light Truck Patch 1-7/8 x 3-7/8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
For emergency tire repairs Made in U.S.A.
Technical Specifications
| Item#: | DY90324471 |
|---|---|
| Category | Tire Repair |
| Type | On-the-Wheel Tire Repair String |
| Description | Thick Repair String |
| Container Type | Box |
| Length | 4 " |
| Shape | String |
| Effective Length | 4 " |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.14 lb |
