Air Inlet Grille and Bumper Fascia Push-Type Retainer for GM, Fits 6.5mm Hole, 18mm Head, 20mm Stem Length
(Pack of
50)
SKU:KT14302 Item#: KT14302
Chevrolet Cobalt, Equinox, SSR 2002+
Pontiac G5 and Torrent, GM Trucks 2002+
GM OEM No. 11589290
18mm Head Dia.
20mm Stem Length
Fits into 6.5mm Hole
Black Nylon
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 6-59
Frequently Bought Together
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Rocker Panel Molding Clip Nylon Gray
Couldn't load pickup availability
Tail Lamp Fender Apron Grommet Plastic M6
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Gray 12mm
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Product Description
Chevrolet Cobalt, Equinox, SSR 2002+ Pontiac G5 and Torrent, GM Trucks 2002+
GM OEM No. 11589290
18mm Head Dia.
20mm Stem Length
Fits into 6.5mm Hole
Black Nylon
Technical Specifications
| Item#: | KT14302 |
|---|---|
| Type | Push Type Retainer |
| Style | Grille |
| Head Diameter | 18 mm |
| Stem Length | 20 mm |
| Fits Hole Size | 6.5 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Quantity Per Package | 50.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer E : Row 1 : Column 3 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.14 lb |
