Drive Rivet for Ford, Plastic, Black, Fits 8.5mm Hole, 20mm Stem Length, 20mm Flange Diameter, 2-4.5mm Panel Range
(Pack of
25)
SKU:1118783 Item#: 1118783
General Motors Malibu and Camaro 2007+
GM OEM No. 11571109
20mm Flange Size
20mm Stem Length
2mm 4.5mm Panel Range
Fits into M8.5 Hole
Plastic
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 6-102
Frequently Bought Together
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Push-Type Retainer Nylon 19mm
Couldn't load pickup availability
Radiator Panel Retainer Nylon 1"
Couldn't load pickup availability
Fender Quarter Panel and Grille Push Nut Steel
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
Couldn't load pickup availability
Product Description
General Motors Malibu and Camaro 2007+ GM OEM No. 11571109
20mm Flange Size
20mm Stem Length
2mm 4.5mm Panel Range
Fits into M8.5 Hole
Plastic
Technical Specifications
| Item#: | 1118783 |
|---|---|
| Type | Rivet |
| Style | General |
| Stem Length | 20 mm |
| Fits Hole Size | 8.5 mm |
| Flange Diameter | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Panel Range | 2.0 - 4.5 mm |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer D : Row 3 : Column 5 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.18 lb |
