Bumper Fascia Push-Type Retainer for Nissan, Nylon, Black, 18mm, Fits 9mm Hole, 18mm Head, 22mm Stem Length
(Pack of
10)
SKU:KT12847 Item#: KT12847
Nissan Altima 1997+
Nissan OEM No. 63848-9E001
18mm Head Dia.
22mm Stem Length
Fits into 9mm Hole
Black Nylon
Frequently Bought Together
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Push-Type Retainer Nylon 25mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Screw Grommet with Sealer Nylon M4.8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Insert Zinc M5-0.8 11mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Nissan Altima 1997+ Nissan OEM No. 63848-9E001
18mm Head Dia.
22mm Stem Length
Fits into 9mm Hole
Black Nylon
Technical Specifications
| Item#: | KT12847 |
|---|---|
| Type | Push Type Retainer |
| Head Diameter | 18 mm |
| Stem Length | 22 mm |
| Fits Hole Size | 9 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Description | Bumper Fascia Push-Type Retainer |
| Kent Complete 3 Location | B - 9 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.07 lb |
