Bumper Pin Drive Rivet for Nissan, Plastic, Black, Fits 10mm Hole, 18mm Flange Diameter, 18mm Stem Length
(Pack of
10)
SKU:KT11703 Item#: KT11703
Nissan Maxima and 240SX 1994+
M10 Hole Dia., M18 Flange Dia.
Frequently Bought Together
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Nissan Maxima and 240SX 1994+ M10 Hole Dia., M18 Flange Dia.
Technical Specifications
| Item#: | KT11703 |
|---|---|
| Type | Drive-Type Rivet |
| Stem Length | 18 mm |
| Fits Hole Size | 10 mm |
| Flange Diameter | 18 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Description | Bumper Pin Drive Rivet |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.06 lb |
