Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Label With Hand Picto, Adhesive Vinyl, Black/Red/White/Yellow, 14x10"
(Pack of
1)
SKU:1655740 Item#: 1655740
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1655740 |
|---|---|
| Type | Caution |
| Color | Black/Red/White/Yellow |
| Size | 14x10 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Do Not Operate Without Guards In Place |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Do Not Operate Without Guards In Place |
| Height | 14 " |
| Style | Labels |
| Width | 10 " |
| Approvals | ANSI Z535 |
| Description | Caution Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
