PPE Danger EYE PROTECTION REQUIRED IN THIS AREA Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441673 Item#: 1441673
PPE Danger EYE PROTECTION REQUIRED IN THIS AREA Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
Marker Pen Red
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Red
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
PPE Danger EYE PROTECTION REQUIRED IN THIS AREA Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441673 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | D201RB |
| Type | PPE |
| Material | Rigid Plastic .050 |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Eye Protection Required In This Area |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | PL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
