OPERATIONAL HAZARD Danger FLAMMABLE Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441682 Item#: 1441682
OPERATIONAL HAZARD Danger FLAMMABLE Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
OPERATIONAL HAZARD Danger FLAMMABLE Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441682 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | D126AB |
| Type | Operational Hazard |
| Material | Aluminum .040 |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Flammable |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | AL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
