Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1661151 Item#: 1661151
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
EMERGENCY EYE WASH
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
EMERGENCY EYE WASH
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1661151 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | High Voltage Authorized Personnel Only |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | High Voltage Authorized Personnel Only |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
