Door Panel and Interior Trim Retainer for Hyundai, Plastic, White, Fits M9 Hole, 13mm Top Head, 15mm Stem Length
(Pack of
25)
SKU:1446675 Item#: 1446675
Hyundai Elantra 1995 2000
Hyundai OEM Nos. 82315-36000 and 92552-36000
13mm Top Head Dia.
15mm Stem Length
20mm Overall Length
2.5mm Trim Thickness
1mm Panel Range
Fits into M9 Hole
White Plastic with Seal
Frequently Bought Together
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Flare and Door Molding Retainer Plastic
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl and Bumper Push-Type Retainer Nylon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Grille Interior/Exterior Trim Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Elantra 1995 2000 Hyundai OEM Nos. 82315-36000 and 92552-36000
13mm Top Head Dia.
15mm Stem Length
20mm Overall Length
2.5mm Trim Thickness
1mm Panel Range
Fits into M9 Hole
White Plastic with Seal
Technical Specifications
| Item#: | 1446675 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | Door |
| Top Head Diameter | 13 mm |
| Stem Length | 15 mm |
| Overall Length | 20 mm |
| Fits Hole Size | 9 mm |
| Material | Plastic with Seal |
| Color | White |
| Panel Range | 1 mm |
| Trim Thickness | 2.5 mm |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.07 lb |
