Bar Mop, Cotton Material, C Grade, White, 25 lbs. Brag Box
(Pack of
1)
SKU:1648143 Item#: 1648143
General Purpose Towels are great for cleaning needs in industrial and janitorial environments. Designed for versatility and durability, they help maintain high standards of cleanliness across all applications.
Ideal for industrial and janitorial cleaning
General purpose towels for house keeping, food service, maintenance, furniture cleaning and manufacturing
Frequently Bought Together
Universal High-Visibility Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Polypropylene Packaging Tape 2" x 55 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
$0.00
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 1/4" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Protective Seat Cover 32 x 14 x 38"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 12 x 12.5"
$0.00
Couldn't load pickup availability
WypAll X60 Teri Wiper 9.1 x 16.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
DRC Wiper Roll
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
General Purpose Towels are great for cleaning needs in industrial and janitorial environments. Designed for versatility and durability, they help maintain high standards of cleanliness across all applications. Ideal for industrial and janitorial cleaning
General purpose towels for house keeping, food service, maintenance, furniture cleaning and manufacturing
Technical Specifications
| Item#: | 1648143 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | WN3198W-25 |
| Style | Cloth Rag |
| Package Type | Box |
| Size | 18 x 17 x 12 " |
| Color | White |
| Towels per Bag | 175-225 |
| Towel Size | 14-24 " |
| Weight | 23 lbs. |
| Length | 18 " |
| UNSPSC #: | 47131502 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 24.92 lb |
