Bus Brush Feather Tip Block, Plastic, 53" Length, Wood Block, 9-1/8" Block Length, 4" Bristle Length, Light Green
(Pack of
1)
SKU:1693758 Item#: 1693758
Designed for efficiency and ease in maintenance. This brush facilitates easy sweeping under seats in buses, café booths, tables, etc.
Handle Not Included
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Flow-Through Wash Brush Extension Handle 3 to 5'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Multi-Flow Truck Wash Brush 9 x 2-1/2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hardwood Handle 60 x 15/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Rivet with Plastic Cap Aluminum 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Liner Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Designed for efficiency and ease in maintenance. This brush facilitates easy sweeping under seats in buses, café booths, tables, etc.Handle Not Included
Technical Specifications
| Item#: | 1693758 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | 3010 |
| Type | Bus Brush Feather Tip |
| Block Material | Wood |
| Overall Length | 53 " |
| Trim Length | 4 " |
| Fill Material | Plastic |
| Fill Color | Green |
| UNSPSC #: | 27113000 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.68 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
