Refrigerated Liquid Style C Pipe Marker Label For 8 to 10" O.D Pipes, Letter Height 2-1/2", Adhesive Vinyl, Black on Yellow, 3x24"
(Pack of
1)
SKU:1675288 Item#: 1675288
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Ribbon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Rivet with Plastic Cap Aluminum 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Liner Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.Technical Specifications
| Item#: | 1675288 |
|---|---|
| Style | Labels |
| Color | Black on Yellow |
| Size | 3x24 " |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Width | 24 " |
| Language | English |
| Description | Pipe Marker Label |
| Type | Label |
| Height | 3 " |
| Front Legend | Refrigerated Liquid |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | Refrigerated Liquid |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| Approvals | ASME (ANSI) A13.1-2007 |
| UNSPSC #: | 55121737 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov