Rocker Molding Retainer with Seal for Hyundai, Plastic, Yellow, Fits 12mm Hole, 16 x 20mm Upper Head, 2.3mm Trim Thickness
(Pack of
15)
SKU:KT13580 Item#: KT13580
Hyundai Sonata 2002+
Hyundai OEM No. 87758-3D000
16mm x 20mm Upper Head Size
2.3mm Trim Thickness
Fits into M12 Slot Hole
Yellow Plastic with Seal
Frequently Bought Together
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon White
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Flare and Door Molding Retainer Plastic
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl and Bumper Push-Type Retainer Nylon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Sonata 2002+ Hyundai OEM No. 87758-3D000
16mm x 20mm Upper Head Size
2.3mm Trim Thickness
Fits into M12 Slot Hole
Yellow Plastic with Seal
Technical Specifications
| Item#: | KT13580 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | Rocker |
| Upper Head Size | 16 x 20 mm |
| Fits Hole Slot Size | 12 mm |
| Material | Plastic with Seal |
| Color | Yellow |
| Trim Thickness | 2.3 mm |
| Quantity Per Package | 15.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.07 lb |
