Rocker Moulding Screw Grommet for Nissan and Infiniti 1995+, Nylon, Natural, M4.2 Screw Size, 20mm Head, 15mm Stem Length
(Pack of
10)
SKU:KT13498 Item#: KT13498
Nissan and Infiniti 1995+
Nissan OEM No. 01281-00711
20mm Head Dia.
M4.2 (#8) Screw Size
15mm Stem Length
Natural Nylon
Frequently Bought Together
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Pillar Molding Grommet with Sealer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Trim Panel Retainer Nylon 13mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hood Insulation Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Nissan and Infiniti 1995+ Nissan OEM No. 01281-00711
20mm Head Dia.
M4.2 (#8) Screw Size
15mm Stem Length
Natural Nylon
Technical Specifications
| Item#: | KT13498 |
|---|---|
| Type | Plastic Grommet |
| Head Diameter | 20 mm |
| Stem Length | 15 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Natural |
| Screw Size | M4.2 |
| Description | Rocker Moulding Screw Grommet |
| Kent Complete 2 Location | Drawer P : Row 2 : Column 4 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.06 lb |
