Rocker Moulding Clip with Sealer, 16x18mm Top Head Size, 18x20mm Bottom Head Size, 12x15mm Stem Size, 16mm Stem Length, Fits into 13mm Hole, 1.5mm Panel Range, Yellow Nylon
(Pack of
25)
SKU:1637342 Item#: 1637342
Hyundai Genesis G80 2021+, Sonata 2020-2021
Kia K5 2021
Hyundai OEM No. 14202-14120-B
16mm x 18mm Top Head Size
18mm x 20mm Bottom Head Size
12mm x 15mm Stem Size
16mm Stem Length
Fits into 13mm Hole
1.5mm Panel Range
Yellow Nylon
Frequently Bought Together
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Moulding Phillips Truss Washer Head Screw - M4.8-1.61 x 14mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Moulding Clip With Sealer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner and Mud Guard
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Genesis G80 2021+, Sonata 2020-2021 Kia K5 2021
Hyundai OEM No. 14202-14120-B
16mm x 18mm Top Head Size
18mm x 20mm Bottom Head Size
12mm x 15mm Stem Size
16mm Stem Length
Fits into 13mm Hole
1.5mm Panel Range
Yellow Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1637342 |
|---|---|
| Make | Hyundai/Kia |
| OEM Number | 14202-14120-B |
| Type | Clip |
| Style | Rocker |
| Applications 2 | Kia K5 2021 |
| Top Head Size | 16 x 18 mm |
| Bottom Head Size | 18 x 20 mm |
| Stem Size | 12 x 15 mm |
| Stem Length | 16 mm |
| Fits Hole Size | 13 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Yellow |
| Panel Range | 1.5 mm |
| UNSPSC #: | 31162305 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.19 lb |
