Rocker Panel Clip with Sealer for Hyundai, Nylon, Yellow, 16 x 20mm Top and 14 x 18mm Bottom Head, 10mm Stem Length
(Pack of
15)
SKU:KT13333 Item#: KT13333
Hyundai Elantra and Sonata 2002+
Hyundai OEM No. 87758-3D000
16mm x 20mm Top Head Size
14mm x 18mm Bottom Head Size
10mm Stem Length
Yellow Nylon
Frequently Bought Together
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Door Weatherstrip Retainer Nylon 5 x 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Rocker Wheel Retainer Nylon 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon White
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Elantra and Sonata 2002+ Hyundai OEM No. 87758-3D000
16mm x 20mm Top Head Size
14mm x 18mm Bottom Head Size
10mm Stem Length
Yellow Nylon
Technical Specifications
| Item#: | KT13333 |
|---|---|
| Type | Clip |
| Style | Rocker |
| Top Head Size | 16 x 20 mm |
| Bottom Head Size | 14 x 18 mm |
| Stem Length | 10 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Yellow |
| Quantity Per Package | 15.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.06 lb |
