Rocker Panel Moulding Clip for GM, Nylon, Gray, 9/16 x 3/4" Top and 5/8 x 3/4" Bottom Head, 9/16" Stem Length, Fits 7/16" Hole Size
(Pack of
25)
SKU:P24225 Item#: P24225
Buick LeSabre; Cadillac Concours, DeVille, Eldorado and Seville; Chevrolet Impala, Lumina and Monte Carlo; Oldsmobile Aurora; Pontiac Bonneville 19952000
GM OEM No. 25693852
9/16" x 3/4" Top Head Size
5/8" x 3/4" Bottom Head Size
9/16" Stem Length, Fits Into 7/16" Hole
Gray Nylon
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 6-94
Frequently Bought Together
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
Couldn't load pickup availability
Fender Wheel and Bumper Drive Rivet 9.5mm Hole
Couldn't load pickup availability
Door Panel Retainer Plastic 13mm
Couldn't load pickup availability
Fender Wheel Side and Bumper Molding Retainer
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Product Description
Buick LeSabre; Cadillac Concours, DeVille, Eldorado and Seville; Chevrolet Impala, Lumina and Monte Carlo; Oldsmobile Aurora; Pontiac Bonneville 19952000 GM OEM No. 25693852
9/16" x 3/4" Top Head Size
5/8" x 3/4" Bottom Head Size
9/16" Stem Length, Fits Into 7/16" Hole
Gray Nylon
Technical Specifications
| Item#: | P24225 |
|---|---|
| Type | Clip |
| Style | Rocker |
| Top Head Size | 9/16 x 3/4 " |
| Bottom Head Size | 5/8 x 3/4 " |
| Stem Length | 9/16 " |
| Fits Hole Size | 7/16 " |
| Material | Nylon |
| Color | Gray |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer I : Row 2 : Column 1 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.105 lb |
