10" Multi-Surface Deck Scrub Brush Blue
(Pack of
1)
SKU:1693737 Item#: 1693737
For scrubbing harder surfaces, concrete, decks, gutters, coves and tile
Flow-through block design
Poly bristles are chemical resistant
Ideal for acid washing
Foam plastic brush with one threaded handle hole
Frequently Bought Together
100% Bristle Low Cast Chip Brush with Handle 1.5"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Polyester Paint Brush with Handle 3"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nylon Replacement Thread 15/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Single-Ply Medium Weight Sorbent Pads
$0.00
Couldn't load pickup availability
Welding and Spark Deflection Paper 24" x 150'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Paint Marker Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Protective Seat Cover 32 x 14 x 38"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Acid Brush 1/2 x 5-3/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 13.4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
For scrubbing harder surfaces, concrete, decks, gutters, coves and tileFlow-through block design
Poly bristles are chemical resistant
Ideal for acid washing
Foam plastic brush with one threaded handle hole
Technical Specifications
| Item#: | 1693737 |
|---|---|
| Type | Deck Brush |
| Block Width | 10 " |
| Block Material | Wood |
| Trim Length | 2 " |
| Fill Material | Polypropylene |
| Fill Color | Blue |
| Description | 10" Multi-Surface Deck Scrub Brush Blue |
| UNSPSC #: | 27113000 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 1.27 lb |
