Acid Brush with Tin Handle 1/2", Stiff Horsehair
(Pack of
1)
SKU:1693744 Item#: 1693744
Stiff, black, horsehair brush for use with acid
Frequently Bought Together
Acid Brush 3/8 x 5-3/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Plastic Bus Brush Feather Tip - Head Only
$0.00
Couldn't load pickup availability
Horsehair Counter Duster 13-1/2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Stiff, black, horsehair brush for use with acidTechnical Specifications
| Item#: | 1693744 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | 2-A |
| Diameter | 1/2 " |
| Overall Length | 6 " |
| Fill Material | Horsehair |
| Bristle Color | Black |
| Fill Color | Black |
| Material | Horsehair |
| Handle Material | Tin |
| Ferrule Material | Tin |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 27113003 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.07 lb |
