Acid Brush with Tin Handle 3/8", Stiff Horsehair
(Pack of
1)
SKU:1693743 Item#: 1693743
Stiff, black, horsehair brush for use with acid
Frequently Bought Together
Bowl Mop Applicator
$0.00
Couldn't load pickup availability
Dust Pan Broom 36"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Acid Brush 3/8 x 5-3/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Stiff, black, horsehair brush for use with acidTechnical Specifications
| Item#: | 1693743 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | 1-A |
| Diameter | 3/8 " |
| Overall Length | 6 " |
| Fill Material | Horsehair |
| Bristle Color | Black |
| Fill Color | Black |
| Material | Horsehair |
| Handle Material | Tin |
| Ferrule Material | Tin |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 27113003 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.06 lb |
