BMP21 Indoor/Outdoor Vinyl Tape, Black on Yellow, 3/4" Wide x 21' Long
(Pack of
1)
SKU:1593128 Item#: 1593128
Super-tough vinyl tape perfect for HVAC controls, bins, safety, electrical applications, voice, data, audio and video.
Frequently Bought Together
Mechanic's Wire Steel 18ga
$0.00
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 5/16" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 9.1 x 16.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Sign,Fiberglass
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
This Vehicle Is Equipped With An AED Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Keep Aisle Clear Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Heating Water Style D Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style D Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 3/8" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen White
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Super-tough vinyl tape perfect for HVAC controls, bins, safety, electrical applications, voice, data, audio and video.Technical Specifications
| Item#: | 1593128 |
|---|---|
| Color | Black on Yellow |
| Size | 3/4" x 21' |
| Material | Indoor/Outdoor Grade Vinyl Tape |
| Width | 3/4 " |
| Length | 21 ft |
| Type | Printers & Labels |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 39131505 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.19 lb |
