BMP71 Wire and Cable Markers, , 3/4" Wide x 1-1/2' Long
(Pack of
1)
SKU:SF16799 Item#: SF16799
Durable vinyl cloth wraps around wire and cable markers. Firm adhesive can be removed cleanly and reapplied. White.
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Durable vinyl cloth wraps around wire and cable markers. Firm adhesive can be removed cleanly and reapplied. White.Technical Specifications
| Item#: | SF16799 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | M71-30-498 |
| Color | White |
| Size | 3/4" x 1-1/2 " |
| Material | Indoor/Outdoor Grade Vinyl Tape |
| Width | 3/4 " |
| Length | 1-1/2 " |
| Type | Printers & Labels |
| Labels per Roll | 250 |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 39131505 |
| TAA Compliant: | Yes |
