Bumper and Grille Square Head Stud with Dog Point, M5-0.8x15mm, 12x12mm Head Size, Zinc
(Pack of
25)
SKU:1637105 Item#: 1637105
Jeep Gladiator 2020+
RAM 1500, 2500, 3500 2019+
Chrysler OEM No. 68353367AA
M5-0.8 X 15mm
12mm x 12mm Head Size
Zinc Inorganic
Frequently Bought Together
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
Couldn't load pickup availability
Floor Pillar and Quarter Panel Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Product Description
Jeep Gladiator 2020+ RAM 1500, 2500, 3500 2019+
Chrysler OEM No. 68353367AA
M5-0.8 X 15mm
12mm x 12mm Head Size
Zinc Inorganic
Technical Specifications
| Item#: | 1637105 |
|---|---|
| Make | Chrysler/Jeep |
| OEM Number | 68353367AA |
| Type | Screw |
| Applications 1 | Jeep Gladiator 2020+ |
| Diameter | 5 mm |
| Head Size | 12 X 12 mm |
| Color | Silver |
| Finish | Zinc |
| Length | 15 mm |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.24 lb |
