Extruded U-Nut, Steel, Black Zinc, 6-1.0mm Screw Size, 1.5mm Panel Range, 8mm Center of Hole to Edge
(Pack of
25)
SKU:1677544 Item#: 1677544
Hyundai G80 2021-2022, GV70 2022, Accent 2012-2017, Azera 2006-2011, Elantra 2009-2012, Equus 2011-2013, Genesis 2009-2016, Kona 2019+, Ioniq 2017-2022, Ioniq 5 2022+, Palisade, Venue 2020+, Santa Fe 2013-2019, Tiburon 2008-2017, Tucson 2016-2021, Veloster 2012-2021, XG350 2005
Kia Amanti 2004-2006, Cadenza 2017-2020, Carnival 2022+, Forte 2010-2016, K900 2016-2017, Niro 2017-2022, Sedona 2012-2021, Sportage 2011+
Hyundai & Kia OEM No. 13341-06007-B
M6-1.0 Screw Size
1.5mm Panel Range
8mm Center of Hole To Edge
13mm Width
20mm Length
Black Zinc Finish
Frequently Bought Together
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Door Panel Retainer Nylon 13mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Retainer Plastic 16 x 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Headliner Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Miniature Incandescent Bulb 12V 2CP
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai G80 2021-2022, GV70 2022, Accent 2012-2017, Azera 2006-2011, Elantra 2009-2012, Equus 2011-2013, Genesis 2009-2016, Kona 2019+, Ioniq 2017-2022, Ioniq 5 2022+, Palisade, Venue 2020+, Santa Fe 2013-2019, Tiburon 2008-2017, Tucson 2016-2021, Veloster 2012-2021, XG350 2005 Kia Amanti 2004-2006, Cadenza 2017-2020, Carnival 2022+, Forte 2010-2016, K900 2016-2017, Niro 2017-2022, Sedona 2012-2021, Sportage 2011+
Hyundai & Kia OEM No. 13341-06007-B
M6-1.0 Screw Size
1.5mm Panel Range
8mm Center of Hole To Edge
13mm Width
20mm Length
Black Zinc Finish
Technical Specifications
| Item#: | 1677544 |
|---|---|
| Make | Hyundai/Kia |
| OEM Number | 13341-06007-B |
| Type | U-Nut |
| Style | General |
| Material | Steel |
| Finish | Black Zinc |
| Panel Range | 1.5 mm |
| Screw Size | M6-1.0 |
| Center of Hole to Edge | 8 mm |
| Length | 20 mm |
| Width | 13 mm |
| Quantity Per Package | 25 ea. |
| UNSPSC #: | 31161700 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.2205 lb |
