Caution Area In Front Of Electrical Panel Must Be Kept Clear For 36 Inches Osha Regulations Sign, Plastic .040, Black/Yellow, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1656022 Item#: 1656022
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
$0.00
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 1/4" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1656022 |
|---|---|
| Type | Caution |
| Color | Black/Yellow |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Area In Front Of Electrical Panel Must Be Kept Clear For 36 Inches Osha Regulations |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Area In Front Of Electrical Panel Must Be Kept Clear For 36 Inches Osha Regulations |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 1910.145(c)(2)(i) |
| Description | Caution Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
