Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1661155 Item#: 1661155
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Rivet with Plastic Cap Aluminum 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Liner Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Label, Ad Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1661155 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | High Voltage Authorized Personnel Only |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | High Voltage Authorized Personnel Only |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
