Caution Stand Clear Of Door Sign, Fiberglass, Black/Yellow, 10x14"
(Pack of
1)
SKU:1658937 Item#: 1658937
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Solvent Resistant Sprayer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Service Dispatch Number 000 to 999
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tamper Identification Marker Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution WATCH YOUR STEP Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Ear Protection Must Be Worn In This Area Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Polypropylene Packaging Tape 2" x 55 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger No Smoking Flammable Liquid Sign, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Petroleum Products Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1658937 |
|---|---|
| Type | Caution |
| Color | Black/Yellow |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Fiberglass |
| Legend | Stand Clear Of Door |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Stand Clear Of Door |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Approvals | OSHA 1910.145(c)(2)(i) |
| Description | Caution Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
