Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 3x5"
(Pack of
1)
SKU:1660206 Item#: 1660206
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Service Dispatch Number 3000 to 3999
$0.00
Couldn't load pickup availability
180ml Spray Cup System - Water-Based - 50 Liners, 50 Lids, 20 Stoppers, 1 Hard Cup, 1 Collar
$0.00
Couldn't load pickup availability
Eyewash Refill Cartridge
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
No Admittance Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Wear Eye Protection. Sign with Picto, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Miniature Incandescent Bulb 12V 2CP
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Forklift Traffic Area. Label with Picto, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Watch The Arc Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Area In Front Of Electrical Panel Must Be Kept Clear For 36 Inches Osha Regulations Sign,Pls
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1660206 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 3x5 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles |
| Height | 3 " |
| Style | Labels |
| Width | 5 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
