OPERATIONAL HAZARD Caution WATCH YOUR STEP Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441680 Item#: 1441680
OPERATIONAL HAZARD Caution WATCH YOUR STEP Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
Premium Polypropylene Packaging Tape 2" x 55 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Protective Seat Cover 32 x 14 x 38"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wear Eye Protection Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, 2X-Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Latex Gloves, Natural, 8 Mil, Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Wear Eye Protection. Sign with Picto, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
LOCK-OUT CENTER
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
OPERATIONAL HAZARD Caution WATCH YOUR STEP Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441680 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | C203RB |
| Type | Operational Hazard |
| Material | Rigid Plastic .050 |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Watch Your Step |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | PL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
