City Gas Style B Pipe Marker Label For 1-1/2 to 2" O.D Pipes, Letter Height 3/4", Adhesive Vinyl, White on Brown, 1.125x8"
(Pack of
1)
SKU:1675822 Item#: 1675822
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Butyl Windshield Tape 3/8" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen White
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Women Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Gas Style A Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Label, Ad Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Chlorine Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
For Fire Use Only Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wear Ear Protection Noise Level Greater Than 85dbA Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.Technical Specifications
| Item#: | 1675822 |
|---|---|
| Style | Labels |
| Color | White on Brown |
| Size | 1.125x8 " |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Width | 8 " |
| Language | English |
| Description | Pipe Marker Label |
| Type | Label |
| Height | 1.125 " |
| Front Legend | City Gas |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | City Gas |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| Approvals | ASME (ANSI) A13.1-2007 |
| UNSPSC #: | 55121737 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov