Danger Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only Sign, Fiberglass, Red/Black/White, 10x14"
(Pack of
1)
SKU:1660442 Item#: 1660442
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Butyl Windshield Tape 5/16" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 9.1 x 16.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
This Vehicle Is Equipped With An AED Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen White
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Electrical Hazard. Sign With Lightning Picto, Fiberglass
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Permit Required. Confined Space. Do Not Enter. Label With Person Picto, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Emergency First Aid Station. Sign With First Aid Hand Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1660442 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Fiberglass |
| Legend | Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov